Wroniecki Ośrodek Kultury
Powróć do: strona główna

Zespół Tańca Polskiego "Wronki"

Zespół Tańca Polskiego WRONKI to grupa edukacyjno - artystyczna będąca kulturalną wizytówką Miasta i Gminy i Wronki. Pełni pasji do muzyki, tańca i kultury tradycyjnej tworzą spektakle i wydarzenia artystyczne dające możliwość kontaktu z różnymi formami sztuki. Swoimi prezentacjami zachwycają publiczność w kraju i zagranicą. Bawią, wzruszają i uczą, zarażając widzów niespotykaną energią. 

Jednym z głównych celów działalności Zespołu jest kultywowania polskich tradycji tanecznych i muzycznych oraz edukacja artystyczna młodego pokolenia. 

W ramach realizacji autorskich programów zajęć, prowadzone są zajęcia rytmiczno-wokalne oraz taneczne. Podczas regularnych zajęć, dzieci, młodzież i dorośli mają okazję poznać tajniki techniki tańca ludowego, charakterystycznego, towarzyskiego, klasycznego oraz technikę śpiewu. Ponadto podczas organizowanych przez Zespół zgrupowań i warsztatów tanecznych poznają inne techniki tańca, techniki aktorskie oraz zdobywają szereg innych umiejętności artystycznych. Zajęcia w Zespole prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, którą tworzą nauczyciele tańca, choreografowie, muzycy, rytmicy oraz nauczyciele śpiewu.

W swoim repertuarze Zespół Tańca Polskiego WRONKI posiada opracowania sceniczne polskich tańców narodowych oraz tańców różnych regionów Polski. W repertuarze nie brakuje również propozycji na pograniczu różnych dziedzin sztuki - spektakle dla dzieci, koncerty
z muzyką wokalno – instrumentalną inspirowaną polskim folklorem, czy widowiska łączące taniec i teatr. 

Swoje działania Zespół, będący około 100 – osobową grupą dzieci, młodzieży i dorosłych, prezentuje w trakcie całego roku, biorąc udział
w licznych koncertach na terenie kraju, a także poza jego granicami.

 Ponadto Zespół cyklicznie organizuje spektakle edukacyjne dla dzieci i młodzieży, przedstawiające zwyczaje związane z różnymi porami roku. Od 2014 roku włącza się w ogólnopolską akcję charytatywną „Kapele Serc”. Jest także współorganizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat”, przygotowuje koncerty i widowiska z okazji wydarzeń takich jak: Święto Niepodległości czy Noc Świętojańska. Do wszystkich podejmowanych przez siebie inicjatyw, Zespół podchodzi z niezwykłą starannością i pracowitością, wiedząc iż współczesna scena i widz oczekuje od artystów profesjonalizmu i doskonałości. 

Od 2013 roku Zespół jest aktywnym członkiem Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF®. Jego program artystyczny regularnie poddawany jest weryfikacji Rady Ekspertów tej organizacji, która ocenia poziom merytoryczny i artystyczny Zespołu. Ponadto pary reprezentujące zespół regularnie uczestniczą w Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich, odbywających się pod auspicjami Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF®. Wiele z nich posiada najwyższe klasy taneczne i znajduje się w czołówce tanecznej w kraju zdobywając m.in. tytuły Mistrzów Polski w Tańcach Polskich.


Więcej informacji o Zespole znajdziesz na:

FB: facebook.com/ztp.wronki
IG: instagram.com/ztp.wronki


Kontakt:

tel.: +48 601 989 286

e-mail: zespolwronki@wokwronki.pl

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie