ZTP “Wronki” wraca z Mistrzostw Polski!
13 kwietnia 2024r. w Wieliszewie pod Warszawą odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich. Wydarzenie zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie pod patronatem Pierwszej Damy RP.
Zespół Tańca Polskiego “Wronki” nieprzerwanie od wielu lat jest w czołówce najlepszych tancerzy w kraju. Tegoroczne mistrzostwa potwierdziły ich świetną formę.
Wronki okazały się silnym ośrodkiem tanecznym w kategorii I (7-9 lat) w Konkursie Tańców Polskich. Wszystkie 3 pary zakwalifikowały się do ścisłego finału, by ostatecznie zdobyć:
Dawid Anioł i Berehova Milana - 3 miejsce
Galasiński Gustaw i Przybył Maria - 4 miejsce
Leon Konieczny i Barbara Lochman - 6 miejsce
W kategorii II (10-12lat) para Parys Mech i Zofia Judek zajęli 10 miejsce w półfinale, pokonując liczne pary z całej Polski.
Dwie pary w kategorii III (13-15lat) Piasek Tobiasz i Karolina Kalemba oraz Miłosz Anioł i Gabriela Starzonek również zakwalifikowały się do półfinału.
W finale kategorii IV również zobaczyć mogliśmy taneczny z Wronek. Mateusz Matuszak i Olga Piaskowska-Niszczak zajęli 5 miejsce, potwierdzając swój wysoki poziom pomimo niedawnej zmiany kategorii wiekowej.
“Królewska” kategoria V to również sukces pary Tomasz Dwóżnik i Nadia Matuszak. Para ta w najtrudniejszej, jak nieoficjalnie mówi się kategorii zajęła wysokie 9 miejsce.
Najstarsi tancerze reprezentujący Wronki Michał Podgórski i Jagoda Michałek, po rocznej przerwie powrócili na parkiet i po raz pierwszy w swojej tanecznej karierze stanęli na podium Mistrzostw Polski uzyskując tytuł II Vice Mistrza Polski.
Pary zostały przygotowane przez instruktorów zespołu - Hannę Galasińską, Jana Galasińskiego i Michała Podgórskiego.
Wyniki te to dowód, że Zespół Tańca Polskiego “Wronki” prezentuje poziom, z którego zarówno osoby go prowadzące, jak i sympatycy mogą być niezwykle dumni.
To oni mają bezpośredni wpływ na rozwój polskich tańców narodowych i ochronę naszego niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Mistrzostwa to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w ruchu tańców Polskich w kraju. Organizatorzy z roku na rok zaskakują profesjonalizmem i tym, jak wspaniale udaje im się jednoczyć wokół idei organizacji Mistrzostw podmioty rządowe, samorządowe i prywatne. Impreza w Wieliszewie to przykład jak doskonale można promować polską kulturę na najwyższym poziomie i to wśród szerokiego grona odbiorców. Ogromne gratulacje dla Dariusza Skrzydlewskiego - Dyrektora Ośrodka Kultury i kierownika Zespołu Tańca Ludowego “Promyki”, który bezpośrednio odpowiada za całe to wydarzenie.
Warto podkreślić, że Mistrzostwa sędziowane były przez wszystkich aktywnych sędziów PS CIOFF. Łącznie 24 sędziów miało wpływ na ostateczne wyniki. Wśród nich również kadra ZTP Wronki” Hanna Galasińska i Jan Galasiński.
Podczas Gali finałowe Komisja Tańców Polskich PS CIOFF przyznawała także nagrody rankingowe za rok 2023. I tutaj również kilka odznaczeń trafiło do Wronek.
Mateusz Matuszak i Olga Piaskowska Niszczak uzyskali tytuł I Pary Roku w kategorii III 2024, zaś Jan Galasiński tytuł najlepszego instruktora w tej kategorii.
Daniel Zastróżny i Amelia Góral uzyskali tytuł II Pary Roku 2024 w kategorii IV.
Przyznano także odznaczenia za szczególne zasługi dla ruchu tańców polskich.
Jan Galasiński otrzymał złotą a Hanna Galasińska srebrną odznakę Komisji Tańców Polskich.
Sezon turniejowy trwa, a przed tancerzami z Wronek już za tydzień kolejne zmagania, tym razem w Szczecinie.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!