Zespół Tańca Polskiego WRONKI to kulturalna wizytówka Miasta i Gminy Wronki, podejmująca działania edukacyjne w szeroko pojętym wymiarze artystycznym.
Podczas regularnych zajęć członkowie Zespołu poznają różne style i techniki taneczne, rozwijają umiejętności ruchowe, wokalne i aktorskie, jak również biorą udział w wyjazdach na ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale, konkursy i przeglądy oraz obozy i zgrupowania artystyczne.
Zajęcia w Zespole prowadzone są przez profesjonalną kadrę, którą tworzą wyjątkowi specjaliści i pasjonaci, a wśród nich instruktorzy tańca, choreografowie, pedagodzy baletu, rytmicy, kompozytorzy i muzycy.
W ramach realizacji planu zajęć Zespołu nauczyciele i instruktorzy prowadzą zajęcia w oparciu o metodykę nauczania muzyki i tańca w wieku wczesnoszkolnym, szkolnym i akademickim oraz autorskie programy i metody pracy. Celem prowadzonych zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie uzdolnień, wprowadzenie w świat wartości estetyczno-artystycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez taniec, muzykę, małe formy teatralne oraz inne formy sztuki.
Zapraszamy na przesłuchania do Zespołu Tańca Polskiego WRONKI w sezonie 2024/2025 dzieci w wieku 6- 8 lat.
Przesłuchania odbędą się we Wronieckim Ośrodku Kultury 4 września 2024 r. (środa) o godzinie 16:00.
Podczas przesłuchań instruktorzy Zespołu ocenią predyspozycje taneczno-wokalne kandydata, zaproszą do wspólnego tańca oraz poproszą o zaśpiewanie wybranej przez kandydata piosenki.
Prosimy o zabranie wygodnego, niekrępującego ruchów stroju oraz miękkiego obuwia.
ZASADY PRZESŁUCHAŃ KANDYDATÓW
DO ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO “WRONKI”
W ramach prowadzonych naborów do Zespołu Tańca Polskiego WRONKI,
każdy kandydat podddawany jest weryfikacji pod względem predyspozycji ruchowo-muzycznych przez komisję rekrutacyjną.
W ramach przesłuchania naborowego oceniane są:
a) predyspozycje fizyczne (typ budowy, proporcje ciała, aparycja),
b) predyspozycje ruchowe ciała (budowa i elastyczność stopy, giętkość i gibkość
kręgosłupa, ruchomość w stawie biodrowym, rozwartość nóg, skoczność),
c) predyspozycje muzyczno-ruchowe – poczucie rytmu i wrażliwość muzyczna (zgodność poruszania się z muzyką: marsz, bieg podskoki; klaskanie słyszanego rytmu; powtórzenie fragmentu melodii; improwizacja taneczna do zadanej muzyki).
Ponadto podczas udziału w przesłuchaniu naborowym, prezentacji przygotowanej piosenki (a capella) oraz krótkiej rozmowy z kandydatem oceniania jest jego gotowość do udziału w tego typu zajęciach (ze szczególnym zwróceniem uwagi na możliwości percepcyjne kandydata i jego gotowość do realizacji programu).
Prosimy o zabranie wygodnego, niekrępującego ruchów stroju oraz miękkiego obuwia.
DO ZOBACZENIA !